Festa de comiat dels alumnes de 6è @EscolaMarNova

 

Ahir, 17 de juny, les famílies dels alumnes de la tercera promoció de 6è de l’escola Mar Nova els vam organitzar la tradicional festa de comiat. Aquesta és la primera generació que va néixer i créixer a la Mar Nova. Dimecres que ve aquests alumnes tancaran una etapa educativa i iniciaran un nou camí en l’educació secundària obligatòria. Com ja és una tradició a la nostra escola, els alumnes van plantar una olivera com a record del seu pas pel centre. La festa es va iniciar a la tarda i es va allargar fins la mitja nit. Alumnes, mestres, mares, pares, tiets, avis,… van compartir una vetllada que de ben segur recordaran… Els desitgem molt d’encert en aquesta nova etapa!!!

ACTUALITZACIÓ 21 de juny 2017

Avui, darrer dia d’aquest curs escolar els alumnes des de P5 fina a 5è han preparat unes proves als companys de 6è i bans de marxar cap a casa han seguit la tradició de la nostra escola de plantar una olivera al pati com a petita mostra de la seva petjada dins la història de la Mar Nova.

Comparteix i disfruta !

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *